Volejte martinovi: 605 267 691

Tlakové čištění kanalizace

Tlakové čištění kanalizace

tlakové čištění kanalizace

Tlakové čištění kanalizace

Je velmi účinný, téměř bezpracný a levný způsob čištění ucpaných kanalizací. Jedná se o jakési razantní  vymetení potrubí vodou. Vysokotlakou vodou.

čištění ucpaných kanalizace

Jsem člověk spořivý a nemám rád marnotratné plýtvání. Proto jezdím zásadně s prázdnou nádrží na vodu. Považuji za neekonomické, neekologické, nebezpečné a hloupé přepravovat tunu vody k zákazníkovi. Jen kvůli tomu, abych ušetřil cca 10-20minut než si naplním nádrž přímo u zákazníka. Tím, že se napojím na kohoutek třeba od pračky, nebo někde v prádelně, ušetřím za naftu.. A to dosti podstatně. Proto účtuji za dopravu tak nízkou, paušální sazbu.

Popis mého zařízení:

V dodávkovém voze, v zadní části mám napevno namontovanou nádrž na vodu a  vysokotlakový agregát  . Ten vytváří velmi vysoký tlak vody a ten je veden speciální vysokotlakovou hadicí do kanalizace. Délka hadice v navijáku  je 80m.

Posunování hadice do kanalizace:

strojní čištění kanalizace

Čistící kanalizační hlavice, které našroubuji na hadici mají v sobě vyvrtané otvory. Těch jsou vsazeny keramické trysky. Ty tvarují vycházející paprsky vody. Voda vytéká z trysek takovou rychlostí, že celá hlavice i s hadicí je tažena vpřed. Je to reaktivní pohon. Hlavice je jakási tažná raketa v trubce.

Podtlak a tlak jako účinný nástroj čištění.

Jak jste si jistě všimli v mém filmu, kameny a nečistoty jsou nejen vyplaveny vodou vycházející z trysek, ale jsou nasáty obrovským podtlakem již daleko před samotnou čistící hlavicí. Velmi silný směrový proud vody v kanalizační rouře vytváří jakousi formu vysoce účinné venturiho trubice. Spolu s vodou a vzduchem jsou nasávány i kameny, písek,bahno a jiné nečistoty.

Hlavice:

Hlavice - standardní

standartní hlavice pro čištění kanalizace

Hlavice se liší nejen velikostí, ale především úhlem pod kterým vychází paprsek vody. Trysky jsou jen zpětné. Žádná nemíří dopředu. Tyto trysky vyčistí cca 80% všech ucpání.

hlavice pro čištění kanalizace

Hlavice propichovací. Mají i dopředu mířící paprsky. Z laického pohledu se tato hlavice zdá jako nejúčinnější, konstrukční provedení vypadá sice agresivně, ale většina výkonu stroje se marnotratně vyplýtvá . Použití této trysky je vhodné pro posun materiálu vpřed, nebo pro rozbití hutných ucpávek, na které nestačí standardní tryska  ( což se stává vzácně ) Přínos tohoto nástroje je spíše v případě čištění kanalizace po směru toku, kdy stahuji nečistoty ne k sobě,ale od sebe.

propichovací hlavice na čištění ucpané kanalizace

Kvalitní hlavice, speciální hadice a nejvýkonnější vysokotlaký agregát ve své váhové kategorii. To je základ mé strategie. Ta je založena na co nejnižší přepravní váze mého vybavení. Úspěch spočívá v co nejefektivnějším využití výkonu agregátu, čehož dosahuji díky svým keramickým tryskám.

Těžká hlavice, specialita. Čistí pouze dno potrubí. S obrovskou razancí.

Těžká hlavice pro čištění dna potrubí

Trysky bez keramických vložek nepoužívám. Dochází u nich k neefektivnímu rozptylu a tím i ztrátám účinnosti. Jsou využívány na velkých super výkonných těžkých čistících náklaďácích, kde se obsluha takovými věcmi ani nezabývá a vše řeší pouze silou.

trysky pro čištění kanalizace

trysky pro čištění kanalizace

trysky pro čištění kanalizace

trysky pro čištění kanalizace

Podle stavu kanalizace volím mezi čištěním kanaliazce tlakovou vodou a strojním čištěním.

Máte zájem o naše služby?

pokud ano, vyplňte následující formulář a my se vám ozveme!