Volejte martinovi: 605 267 691

Frézování kanalizace

Rozdíl mezi čištěním a frézováním.

Čištění zarostlé kanalizace

Čištěním kanalizace se odstraní špunt, většinou se jedná o spláchnuté

hadry nebo splavený štěrk, písek, kameny a bahno. Tyto nečistoty jsou strženy a vyplaveny nebo pérem odsunuty z místa ucpání.

Frézování kanalizace nebo stoupaček

Frézování je odstranění tvrdých usazenin, stavebních hmot, kořínků z potrubí a tukových usazenin. Tvrdé usazeniny se musí rozbít, rozmělnit a z potrubí odstranit. Důležitá je postupnost frézování. U obou způsobů, tlakové vody i strojního frézování. Potrubí nelze frézovat rovnou na maximální průměr. Většinou stačí tři chody. S každým dalším chodem se zvětšuje frézovací hlavice.

První frézování.

první frézování kanalizace

Druhé frézování

druhé frézování kanalizace

 Třetí a čtvrtý chod frézy

Dokonalé odstranění nánosu. Paráda, co?

odstranění nánosu z kanalizace frezováním

Řezací nástroj na kořeny v kanalizaci

Řezací nástroj na kořeny v kanalizaci

Řezací nástroj na kořeny v kanalizaci

Frézování tlakovou vodou

Moje sada:
Propichovací, vyplavovací,a dopředná tryska s malou a velkou řetězovou frézou.

Výměnné řetězy

Výměnné řetězy pro frézování kanalizace

řetězy pro frézování kanalizace

V určitých situacích používám kombinaci vytloukací hlavice s řetězovou hlavicí. Osvědčilo se mi i použití jednoho chodu řetězovky a dva až tři chody vytloukací hlavice. V popraskaných, či jinak poškozených kanalizacích používám jen vytloukací hlavici v kombinaci s vrtací hlavicí.

Nemohu-li nasadit vrtací hlavici, nánosy odstraním jen rotovibrační hlavicí bez řetězu. Používám to, hrozí-li poškození potrubí při odstraňování tukových usazenin.

odstraňování tukových usazenin

Fréza řetězová

Fréza řetězová

Vrtací fréza

Vrtací fréza pro frézování odpadu

Rotovibrační hlavice nemá takovou účinnost jako řetězovka, lze jí ale odstranit efektivně nánosy i ve starém potrubí, kde by řetězovka poškodila potrubí. Frézování touto hlavicí trvá o něco déle a není vždy nutné jí kombinovat s jiným nástrojem.

Rotovibrační hlavice

Takto velké kusy by již mohly ucpat kanalizaci daleko za frézovaným místem. Proto nánosy rozmělňuji na naprosto nepatrné kousky.

vyfrézované kusy mohou ucpat kanalizaci daleko za frézovaným místem

Při frézování přípojky do stoky, padají velké úlomky i do samotné stoky. Proto je nutné frézu pustit i kus do stoky tak, aby se vyloučila možnost jejího ucpání. Po frézování v takovémto místě je nutné vše zkontrolovat kanalizační kamerou.

frézování přípojky do stoky

V USA vynalezli jednoduchou a účinnou trysku. Je to obyčejná, poněkud větší turbohlavice, jako u wapky, ale je otočená o 180°. Je určená na řezání kořínků z hrdel kanalizačních trubek. Já jí však používám na odstranění nánosu na vnitřních rádiusech oblouků a patních kolen. Tvarově je tato tryska v potrubí náchylná k uvíznutí nicméně jsem peněz vynaložených na tuto specifickou hlavici nikdy nelitoval. Já tyhle krásné věcičky prostě miluji, i když si na sebe nikdy nemohou vydělat.

hlavice určená na řezání kořínků z hrdel kanalizačních trubek

Máte zájem o naše služby?

pokud ano, vyplňte následující formulář a my se vám ozveme!